Czy istnieje szczepionka przeciw boreliozie? Dlaczego reklamowane szczepionki "przeciw kleszczom" nie zapobiegają boreliozie?

dr hab. n. med. Ernest Kuchar
Data utworzenia: 12.05.2017
Czy istnieje szczepionka przeciw boreliozie? Dlaczego reklamowane szczepionki "przeciw kleszczom" nie zapobiegają boreliozie?Oceń:
(3.00/5 z 2 ocen)
Wysłanie wiadomości oznacza akceptację regulaminu
  • Katarzyna
   2018-05-28 17:55
   Witam. córka lat 15 w styczniu została przyjęta do szpitala z powodu bólu kończyn dolnych, trudności w chodzeniu. podczas pobytu wykonano badanie na boleriozę i wynik był ujemny. dodatkowo wykonano badania EMG - wynik w granicach normy. badanie przeciwcaił Ebstaina - Barr wykazało wynik dodatni w klasie IgG. w 3 dobie leczenia w badaniu przez neurologa stwierdzono dodatni objaw Keringa. pobrano płyn mózgowo - rdzeniowy do badania , które potwierdziło rozpozananie zapalenia opon mózgowych. po leczeniu objawy ustąpiły i wypisano do domu. po okresie 4 tygodni objawy się powtórzyły. trudności w chodzeniu , bóle kończyn. ponownie pobyt w szpitalu. zlecono badanie RM z kontrastem głowy, obraz prawidłowy. konsultacja psychologiczna - poprawna.brak zaburzeń.. po ustąpieniu objawów wypisano do domu. po kolejnych 4 tygodniach objawy znowu się powtórzyły. konsultacja neurologiczna - bez odchyleń od normy. wykonano badanie western blot ImG i IgG. w opisie wynik w obydwóch przypadkach: interpretacja negatywna. jedyny" + " przy Bolerioza IgG antygen p 41 intensywność 90. proszę o interpretację.odpowiedz

Zaprenumeruj newsletter

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Dziękujemy.

Ten adres email jest juz zapisany w naszej bazie, prosimy podać inny adres email.

Na ten adres email wysłaliśmy już wiadomość z linkiem aktywacyjnym, dziękujemy.

Wystąpił błąd, przepraszamy. Prosimy wypełnić formularz ponownie. W razie problemów prosimy o kontakt.

Jeżeli chcesz otrzymywać lokalne informacje zdrowotne podaj kod pocztowy

Nie, dziękuję.

Aktualności

 • Warmińsko-mazurskie – sanepid przebada dzieci na obecność pasożytów
  Po wakacjach rozpocznie się akcja bezpłatnych badań profilaktycznych na obecność pasożytów przewodu pokarmowego u dzieci w wieku 5-6 lat z woj. warmińsko-mazurskiego – zapowiedział olsztyński Sanepid. Poprzednia taka akcja odbyła się kilkanaście lat temu.
 • Niger – 22 osoby zmarły w wyniku epidemii cholery
  Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że w Nigrze rozprzestrzenia się epidemia cholery. Według ostatniego bilansu, opublikowanego 15 sierpnia, od początku lipca na chorobę tę zmarły 22 osoby, a 1351 jest zakażonych.
 • GIS ostrzega przed bakterią w mrożonych warzywach
  Mrożona kukurydza słodka jest prawdopodobnym źródłem ogniska zatruć listeriozą, które wystąpiło w pięciu europejskich krajach – informuje Główny Inspektorat Sanitarny i przypomina, że większość mrożonych warzyw należy przed jedzeniem ugotować.